Formacja duchowa służb liturgicznych

Pani Piasecka stoi na globie ziemskim, trzymając na prawym ramieniu Dzieciątko Jezus, a Jej uśmiech jest dla całego świata, dla każdego człowieka i dla całego stworzenia znakiem błogosławieństwa i miłości Ojca.

Każde dziecko żyje z przedwiecznej miłości Ojca. Wielkim szczęściem jest mieć świadomość, że w tej Bożej miłości uczestniczą też rodzice. Nasze poczęcie i narodzenie również sprawiło komuś ogromną radość. Jeśli rodzice zdołają wprowadzić dziecko w świat wiary, to jednocześnie obdarzają je przekonaniem, że ono samo jest cudem. Dzieci tak wychowywane uczą się, że obok ziemskich rodziców mają Ojca, który jest Bogiem oraz Matkę, która bardzo nas kocha. Tak sprawy Boże łączą się ze sprawami ludzkimi, a więzi rodzinne zbliżają do siebie niebo i ziemię.

 

Piaseckie sanktuarium – znak od Pana

Dla dzieci pochodzących z ziemi kociewskiej ważnym miejscem tego wprowadzania w świat uprzedzającej miłości Trójjedynego Boga oraz macierzyńskiej opieki Matki Chrystusa jest sanktuarium w Piasecznie. Maryja jest tam czczona jako Królowa Pomorza i Matka Jedności. Do Jej tronu nasi dziadkowie i rodzice pielgrzymowali przez całe lata, zanosząc modlitwy o błogosławieństwo i łaskę nowego życia w naszych rodzinach. (…)

 

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Wakacje z Bogiem

Nie wiem, kto pierwszy użył tego określenia, ale robi ono prawdziwą karierę w naszym chrześcijańskim świecie. Dlaczego aż tyle wagi przykładamy do tego, żeby właśnie w tym czasie podkreślać znaczenie więzi z Bogiem?

FELIETON / Zofia Pomirska

Właściwa hierarchia?

„Gabrysia śpi ze mną w łóżku”, „Byłam z Józkiem na spacerze”, „Mój Felek nie lubi gotowanego mięsa” – wydawać by się mogło, że tak brzmią informacje o członkach czyichś rodzin, ale pozory mylą, gdyż w ten sposób wielu z nas coraz częściej mówi o zwierzętach domowych.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Dziwna kuchnia to nie my

Taka jest prawda. W polskiej kuchni nic nie szokuje. Nie mamy sera z robalami, nie mamy pieczonych larw i gnijących ryb.
Całkiem niedawno na pewnym poczytnym portalu trafiłem na artykuł o polskich potrawach...

Temat do rozmowy