Formacja duchowa służb liturgicznych

Czy współczesna moda sprzyja elegancji i klasie? Co to jest dress code i jak wyposażyć własną szafę? Z Grażyną Paturalską - wizażystką i stylistką - autorką książki "Ubierz duszę", rozmawia Iwona Demska

 

- Patrząc na tak zwaną "ulicę" i jej styl, czyli sposób ubierania, jakie można wyciągnąć wnioski?

- Od dłuższego czasu z dużą uwagą przyglądam się modzie, również w jej najbardziej popularnym wydaniu i niestety obserwuję upadek dobrego obyczaju w ubiorze, języku, sposobie bycia i zachowaniu. Dużo w tym bylejakości. Ubranie to przecież bardzo ważna część naszego wizerunku i naszej osobowości. I jeżeli już na tym poziomie pozwalamy sobie na niedbałość i łamanie zasad, teraz wręcz promuje się ten styl, oczywiście wpływa to też na sposób życia.

- Czy można postawić jakąś diagnozę tego zjawiska?

- Ja widziałabym kilka powodów. (…)

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Wakacje z Bogiem

Nie wiem, kto pierwszy użył tego określenia, ale robi ono prawdziwą karierę w naszym chrześcijańskim świecie. Dlaczego aż tyle wagi przykładamy do tego, żeby właśnie w tym czasie podkreślać znaczenie więzi z Bogiem?

FELIETON / Zofia Pomirska

Właściwa hierarchia?

„Gabrysia śpi ze mną w łóżku”, „Byłam z Józkiem na spacerze”, „Mój Felek nie lubi gotowanego mięsa” – wydawać by się mogło, że tak brzmią informacje o członkach czyichś rodzin, ale pozory mylą, gdyż w ten sposób wielu z nas coraz częściej mówi o zwierzętach domowych.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Dziwna kuchnia to nie my

Taka jest prawda. W polskiej kuchni nic nie szokuje. Nie mamy sera z robalami, nie mamy pieczonych larw i gnijących ryb.
Całkiem niedawno na pewnym poczytnym portalu trafiłem na artykuł o polskich potrawach...

Temat do rozmowy