W tym roku mija pięć lat od śmierci Wandy Błeńskiej, świeckiej misjonarki i lekarki. Znana i szanowana w Polsce oraz za granicą, nazywana była „przyjaciółką trędowatych” i „polską Matką Teresą”. Mało kto wie, że silne związki łączyły ją także z Pomorzem.

Mowa św. Pawła na Areopagu zaliczana jest do najznamienitszych form oratorskich. Skierowana była do epikurejczyków i stoików, czyli do przedstawicieli dwóch najżywotniejszych w owym czasie szkół filozoficznych.

– Czułam się tak, jakby Pan Jezus wziął mnie do wanny i zaczął szorować – mówi Anna, która po latach narkotykowego haju i życia na krawędzi wyzwoliła się z nałogu i odzyskała wolność. Dziś przekonuje, że nie dałaby rady, gdyby nie Bóg.

Jedną z najdroższych pereł przechowywanych w skarbcu Kościoła jest prawda wiary, że Jezus Chrystus, „zmartwychwstał trzeciego dnia, jak oznajmia Pismo”.

Powiedzenie „starość się Panu Bogu nie udała” zna chyba każdy. Większość z nas różnymi sposobami stara się tę starość poprawić, stosując diety i dbając, czasami wręcz przesadnie, o stan naszego ciała. A co ze sprawnością umysłu? Czy mamy jakiś wpływ na jego kondycję w późniejszej fazie naszego życia?

W naszym kraju można już kupić mieloną wołowinę, która nie jest wołowiną, kaczkę, która nie jest kaczką i kawałki ryb, które rybami nigdy nie były.

Wielowiekowa tradycja chrześcijańska, a także badania naukowe, prowadzone zwłaszcza w ostatnich dziesięcioleciach, zgodnie potwierdzają lokalizację Grobu, w którym przez trzy dni spoczywało ciało Jezusa. Pozostałości tego miejsca do dziś otacza się czcią – stoi tam Bazylika Grobu Bożego w Jerozolimie.

Wartościowa książka