To już dziesięć lat, odkąd nad polską i ukraińską ziemią lśni kolejna gwiazda, odbijająca swym życiem jedyne prawdziwe światło – blask świętości Boga.

Obecnie co piąty polski rodzic wychowuje swoje dziecko w pojedynkę. Zdecydowana większość z nich to kobiety. Samotny ojciec? Podejrzane… Z pewnością wdowiec, a jeśli już rozwodnik, to pewnie odebrał matce prawa rodzicielskie siłą pieniędzy. Dzieckiem zaopiekować się nie umie, wychować nie potrafi. Z jakimi jeszcze stereotypami musi zmierzyć się samotny tata?

Co wie o Białorusi przeciętny Polak? Jeśli nie jest widzem Biełsatu – niewiele. To jedno z państw najrzadziej odwiedzanych przez naszych turystów. Artur Zygmuntowicz – pisarz i podróżnik zafascynowany Wschodem – przekonuje, że najwyższy czas to zmienić. Do odwiedzenia Białorusi zachęca w rozmowie z Anną Gniewkowską-Gracz.

Phillipe Abraham urodził się we francuskim Orleanie. Po skończeniu szkoły, z klasycznym wykształceniem najlepszej kuchni świata pod pachą, pojechał do wesołego Paryża.

Przełom maja i czerwca to podsumowanie całego roku, może nawet jego najważniejszy moment. Boże Ciało nie jest wprawdzie głównym świętem chrześcijan, jednak manifestacja wiary na ulicach polskich wsi, miasteczek i dużych miast, wobec coraz powszechniejszej sekularyzacji świata i Europy, a także, w jakimś stopniu naszego kraju, nabiera większego znaczenia.

Droga Redakcjo!

Czy naprawdę trzeba w każdą niedzielę chodzić do Kościoła? Czy to jest aż tak istotne?
Czasami uprawiam „churching” – chodzę co jakiś czas do różnych parafii, szukając atrakcji czy homiletycznych „fajerwerków”, a czasami po prostu mi się nie chce. Bo całym tygodniu zajęć i ciężkiej pracy chcę po prostu odpocząć. Dlatego nie narzucam się Panu Bogu. Mam potrzebę spotkania z Nim, idę, nie mam – zostaję w domu.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej, nazywane również z hiszpańska mundialem lub pucharem świata (to z kolei od angielskiego World Cup), są międzynarodowym turniejem piłkarskim, w którym biorą udział męskie reprezentacje narodowe federacji należących do FIFA.

W upalne dni w porze obiadowej lub wieczornej nic nie smakuje tak apetycznie i wybornie, jak CHŁODNIK!

Ojcostwo Boga wyznawane w naszym życiu jest tak naprawdę jedynym bogactwem, które pozostanie, gdy wszystko inne ulegnie rozpadowi; jest prawdziwym bogactwem, bez którego wszystko inne wydaje się bezwartościowe i puste.