W wielu miejscach jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne punkty gastronomiczne z sokami wyciskanymi metodą wolnoobrotową, można by pomyśleć, że oto właśnie pojawiła się moda na soki, ale w rzeczywistości mamy jedynie nową falę popularności zachowań prozdrowotnych, które są znane od wieków.

Z nominatem księdzem arcybiskupem Waldemarem Sommertagiem o nowym wyzwaniu – pracy nuncjusza apostolskiego w Nikaragui rozmawia ks. Wojciech Węckowski.

– Minęło prawie ćwierć wieku od momentu, kiedy Ksiądz Arcybiskup opuścił diecezję pelplińską. Czy są chwile, w których Wasza Ekscelencja powraca do swojego miejsca święceń, do Pelplina?

Wiesław był jedną z najważniejszych osób w moim życiu. Mimo że nie ma go już z nami fizycznie, to pamięć o nim trwa, świadczy o tym chociażby liczba światełek zapalanych na jego grobie – niezmiennie już od dziewięciu lat.

Jakiś czas temu, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka: „Chciałbym Kościoła ubogiego dla ubogich”, w Watykanie powstał salon fryzjerski, w którym bezpłatnie mogą się ostrzyc osoby ubogie i bezdomne. Okazało się, że ta idea również w Polsce znalazła swoich naśladowców i nie brakuje wolontariuszy – fryzjerów i barberów, którzy w swoim wolnym czasie

Moja praca zaprowadziła mnie do Chicago. Nieraz słyszałem takie powiedzenie, że Wietrzne Miasto to drugie po Warszawie skupisko Polaków na świecie, bo ma tu mieszkać około miliona naszych rodaków.

Wszyscy musimy nauczyć się na nowo spędzać niedzielę w takich okolicznościach, aby był to czas dający nam radość wspólnego przebywania.

„Podjechały milicyjne suki. W jednym szeregu szło ośmiu funkcjonariuszy i biło nas pałami. Niektórych siłą wpychali do radiowozów” – opowiada jeden z uczestników wydarzeń marcowych na Pomorzu.

Już kilka razy wspominałem wam o pizzy. To przekąska numer jeden na świecie. Dlatego, że zjecie ją dosłownie wszędzie – i nie ma w tym krztyny przesady.

Krzyż jest znakiem, który kojarzony jest zwyczajowo z Jezusem. Na nim bowiem Zbawiciel poniósł śmierć, odkupił nas z grzechów i wskazał drogę do nieba. Bez niego nie można zrozumieć chrześcijanina ani tym bardziej chrześcijaństwa.

Jakie jesteśmy? Odważne, silne, kruche, delikatne, przebojowe, wrażliwe, empatyczne? Odmian kobiecości jest tyle, ile kobiet na świecie. O tym, na czym polega jej sekret i dlaczego warto ją w sobie pielęgnować, w rozmowie z Mają Przeperską opowiada Karina Mucha – psycholog z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

Wojowniczka – na ringu i w życiu. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie zawodowym. Mimo że od dawna jest na „sportowej emeryturze”, nie zwalania. W 2013 roku podczas zawodów Thriatlon Energy we Frankfurcie została Ironmanem. O wyzwaniach, które nieustanie podejmuje, trudnych decyzjach i miłości do syna Iwona Guzowska opowiada Iwonie Demskiej.

„Policjanci z drogówki zmierzali właśnie na patrol (…), gdy wyprzedził ich ford escort jadący z dużą szybkością. Wcisnęli pedał gazu i ruszyli za nim. (…) Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Gdy jeden z funkcjonariuszy podszedł do zatrzymanego pojazdu, zauważył, że kierowca płacze…”