Potrzeba nam wiedzy o tym, że nie jesteśmy zbieraniną, dziećmi przypadku, przybyszami znikąd. Nie błądzimy bez celu. Jesteśmy Ludem Bożym, jesteśmy Ciałem Chrystusa. Ale z wyroku Bożego jesteśmy też nitkami, z których spleciono tkaninę dziejów.

Lato to najsmaczniejsza pora roku, pełna pysznych warzyw i soczystych owoców, ale też czas upałów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego organizmu. O czym należy pamiętać w codziennej diecie, gdy temperatura przekracza 25 stopni?

Tajemnicą chrześcijańskiej miłości małżeńskiej jest miłość Boża. Pierwsza należy do porządku naturalnego i pochodzi z naturalnej zdolności człowieka do kochania. Druga należy do porządku nadprzyrodzonego i polega na uczestnictwie człowieka w miłości samego Boga.

Tym, co urzekło nas w Stanach Zjednoczonych najbardziej, jest niespotykana nigdzie indziej przyroda, jej piękno i różnorodność. Każdy ze stanów może pochwalić się wyjątkowym krajobrazem, co sprawia, że ten kraj staje się istnym rajem dla podróżników.

Wrzesień wita nas wrzosami i dzwoniącym ze zdwojoną siłą szkolnym dzwonkiem. Kolejny rok szkolny, nowe nadzieje i obawy. Czasem stara niechęć do szkoły, planów lekcji, konieczności uczenia się lub nauczania. Misterne skrywanie lęku przed tym, co będzie, jacy będą uczniowie, i jacy nauczyciele. Ta plątania sprzecznych uczuć towarzyszy u progu nowego roku szkolnego zarówno uczącym, jak i nauczanym.

Italia kocha swojego świętego. Trudno się temu dziwić, wiele mu zawdzięcza.

Cały czas był bity po głowie. Nie pozwalali mu się golić, by następnie wyrywać włosy z wąsów i brody. Choć sam ledwo stał na nogach, podtrzymywał na duchu współwięźniów. Prowadził modlitwy − Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Odwiedziłem w tym roku kilka ciekawych miejsc i zjadłem kilka ciekawych potraw, w tym ucho. Świńskie ucho na chrupko.

Wakacje w pełni. Temperatura tak podskoczyła, że zaczęliśmy narzekać na upały. W morzu pojawiły się sinice. Od czasu do czasu zagrzmiało i popadało. Można już kupić grzyby. Za granicą szaleją pożary. A tymczasem ja leżę w hamaku niedaleko Wieżycy, zachwycam się czystym powietrzem, lasem, słucham szumu wiatru i trzaskającego ognia, gdy kolega Piotr dokłada drwa do ogniska.

– Robiąc ten film chciałem przede wszystkim przekazać, szczególnie młodym, pewne wartości, które wpisują się w hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Pokazać bohaterów gotowych w każdej chwili zginąć za Ojczyznę. Potraktowałem to jako swoje zadanie – mówi Jacek Samojłowicz, producent pierwszego polskiego filmu o Dywizjonie 303, w rozmowie z Beatą Dwornik.

– 31 sierpnia wejdzie do kin Pana najnowsza produkcja „Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Można powiedzieć, że to film po przejściach...

Wartościowa książka