Co to jest restauracja? Odpowiedź wydaje się prosta. To lokal z obsługą kelnerską, w którym goście jedzą przy stolikach, a dania przygotowywane są na indywidualne zamówienie.

2 marca w bazylice katedralnej w Pelplinie święcenia biskupie przyjął ks. prałat dr Arkadiusz Okroj. Nowy hierarcha, który będzie pełnił urząd biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej, stwierdził, że „nie można miłować Boga i nie mówić o tym innym”.

Zaprojektował pojazd kosmiczny, założył pismo o milionowym nakładzie, uważał kino za świetne narzędzie do ewangelizacji…

Katedra w Chartres to najbardziej kompletna i najlepiej zachowana z katedr gotyckich Francji. Słynie w całym świecie z pięknych witraży, z których najstarsze pochodzą z XII wieku. W Chartres szczególna relacja między wiarą i rozumem w średniowieczu dokonała cudów architektonicznych, naukowych i duchowych.

Z franciszkaninem Łukaszem Buksą, duszpasterzem młodzieży, muzykiem, wokalistą i instruktorem snowboardu, odpowiedzialnym za referat młodzieżowo-powołaniowy Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, rozmawia ks. Wojciech Węckowski.

Nowo narodzone dziecko nie potrafi inaczej zakomunikować światu swoich potrzeb, jak głośno płacząc. Z czasem dla wielu z nas, zwłaszcza mężczyzn, łzy stają się oznaką słabości, nieradzenia sobie z emocjami. Innym z kolei płacz przynosi autentyczną ulgę, pozwala pozbyć się smutku, odreagować stres. Dlaczego płaczemy? Czy rzeczywiście łzy, które wylewamy, mogą nam w czymś pomóc?

Ufam, że gdyby politycy stanęli po stronie łagodnych obyczajów i spokojnej dyskusji, wyborcy poszliby za nimi. Sytuacja chyba przymusi nas w końcu, abyśmy weszli głębiej w tę przestrzeń pokoju, do której wzywa nas modlitwa Pana Jezusa.

Historia wina sięga zamierzchłych czasów. Już w okresie faraonów stawiano posągi, które ukazywały naczynia napełnione winem. „Współczesne” wino zaczęło się wraz z Grekami i Fenicjanami, zamieszkującymi obszar śródziemnomorski. Dziś na nasze stoły trafiają butelki tego szlachetnego trunku, które kupujemy coraz bardziej świadomie dzięki dostępnej wiedzy i dobrze wyszkolonym specjalistom, tzw. sommelierom. Jedną z nich jest Elwira Pikuła.

Bóg zaprasza cię na pustynię. Daje ci 40 dni, byś zobaczył swój grzech. Chce ci go zabrać i dać prawdziwą wolność! Wielki Post to czas całkowitego zaufania Bogu, to czas walki o zmianę swojego życia. Od czego zacząć? Z ks. Krzysztofem Ławrukajtisem, założycielem i duszpasterzem Bractwa Św. Pawła rozmawia o tym Alicja Samolewicz Jeglicka.

Wartościowa książka