15 listopada w Starogardzie Gd. świętowano złoty Jubileusz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Wesoła i kulinarna rywalizacja rozpocznie się w sobotę, 16 listopada o godz. 10 w hali widowiskowo - sportowej przy ul. Armii Krajowej 2E. 

Dnia 15 listopada 2019 r. zmarł śp. abp Juliusz Paetz, arcybiskup metropolita poznański w latach 1996-2002.

16 listopada 2019 Szlachetna Paczka "odpala" listy potrzebujących rodzin i osób samotnych, które zakwalifikowała do pomocy materialnej w nadchodzącym czasie.

Podsumują projekty aktywizujące kobiety z gminy Chmielno

Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura zachęca do pamięci o tragicznych ofiarach wypadków oraz troski okazanej osobom poszkodowanym na drogach. Trzecia niedziela listopada to Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

Od 29 listopada 2015 w diecezji pelplińskiej funkcjonuje Most Modlitewny, czyli wzajemna modlitwa między Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie a parafią z diecezji.

„Eucharystia radosnym udziałem w ofierze Chrystusa” – to temat najbliższych rekolekcji Episkopatu Polski. Odbędą się one na Jasnej Górze od 18 do 21 listopada.

Solidarność z mieszkańcami Afryki trwa od dawna. Dyrektorzy Caritas diecezjalnych odbyli wyjazd studyjny do Rwandy, aby lepiej poznać potrzeby i projekty zrealizowane przez Caritas Polska we współpracy z misjonarzami.

Przeżyjmy razem czas radosnego oczekiwania narodzin Chrystusa, spotykając się w niedzielę 15 grudnia w godzinach 9.00 - 16.00 w krużgankach pelplińskiego opactwa.

Franciszek wezwał do wypracowania skuteczniejszych metod ochrony dzieci w sieci i postawienia zdecydowanej tamy przestępstwom, jakich ofiarą nieletni wciąż padają w świecie cyfrowym.

Kontynuując organizację przedsięwzięcia "Adwent w klasztorze", z przyjemnością informujemy, że w niedzielę 15 grudnia odbędzie się jarmark świąteczny w Dawnym Opactwie Cysterskim w Pelplinie.

W Kartuzach powstał Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Niebieski Balonik.

- Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość,…

11 listopada w Sierakowicach przy pomniku Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Kto by to dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje;
a kto by Mnie przyjął, przyjmuje Tego, który Mnie posłał” (Łk 9,48).

W sobotę, 23 listopada 2019 r., rozpoczynają się oficjalne obchody jubileuszu 25-lecia Radia Głos, które po raz pierwszy rozpoczęło swoje nadawanie 27 listopada 1994.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, bierze udział w inauguracji Sejmu RP IX kadencji.

"Chcę Cię wywyższać, Boże mój, Królu, i błogosławić imię Twe na zawsze i na wieki." Psalm 145

„U źródła. Świeccy w życiu Kościoła”, pod takim tematem w dniach 8-10 listopada, odbyły się w Krakowie – Łagiewnikach, rekolekcje dla świeckich.

Żukowo było kolejną miejscowością na trasie zespołu Folk Acoustic, który prezentuje się w projekcie "Piaśnicki Lament", po Mechowie i Gdańsku.

W Warszawie rozpoczęły się one Mszą w Świątyni Opatrzności Bożej. Liturgii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Homilię wygłosił bp Józef Guzdek.

Przemarszem do kolegiaty WNMP w Kartuzach rozpoczęły się uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada w południe w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół gminnych gminy Pelplin.

W poniedziałek, 11 listopada 2019 r., w  101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Pelplinie odbyły się uroczystości patriotyczne, które rozpoczęła Msza Święta w bazylice katedralnej.

Msze św. za ojczyznę, parady wojskowe, śpiewanie pieśni patriotycznych, marsze niepodległości złożą się w całym kraju na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości powstała wystawa malarska „Wiatr od morza. W sto lat później”.

W niedzielę, 10 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bobowie zorganizowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Dnia Niepodległości. 

W niedzielę, 10 listopada 2019 r., w parafii Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim zakończyły się trzydniowe warsztaty muzyki Gospel.

- "Powinniśmy dawać świadectwo miłości do naszej Ojczyzny"

W dniach 14-15 listopada na Jasnej Górze odbędzie się Forum Szkół Katolickich gromadzące dyrektorów i nauczycieli szkół katolickich z terenu całej Polski.

10 listopada ks. kanonik Stanisław Borzyszkowski poświęcił odnowioną kapliczkę w Rzeżęcinie w parafii Nowa Cerkiew.

- „Módlmy się o pokój w Sudanie”

Piaśnicka Msza Żałobna będzie elementem obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Chwaszczynie.

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada w Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie zabrzmią pieśni z płyty "Piaśnicki Lament" w wykonaniu zespołu Folk Acoustic.

Zbigniew Czajka z Sopotu i Jan Kostuch z Garcza wymyślili rowerową pielgrzymkę dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

9 listopada kolejny raz w bazylice katedralnej w Pelplinie uczczono św. Huberta.

Powstał nowy trzyletni program formacyjny dla młodzieży zatytułowany „Masz wiadomość”.

W środę 30 października w Pogódkach, z inicjatywy ks. Dominika Roczniaka, wspieranego przez ks. Proboszcza, Dyrekcję i pracowników szkoły oraz Radę Rodziców, po raz drugi odbył się Bal Wszystkich Świętych.

W związku z 25-leciem Radia Głos redakcja radia prosi o listy od radiosłuchaczy.

Tańce, śpiewy i wspólna zabawa. Tak bawili się uczestnicy Balu Świętych w Człuchowie. W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia.

Od września br. na antenie Radia Głos emitujemy audycje realizowane w ramach kampanii Ministerstwa Zdrowia "Planuję Długie Życie".

Apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny 

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. Caritas organizuje XVII Zbiórkę żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”.

Zbigniew Czajka i Jan Kostuch byli gośćmi listopadowego spotkania Remusowego Kręgu w Borzestowie.

Pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” w sobotę, 9 listopada, odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę.

Niezwykli kolarze opowiedzą o swoich wyprawach i planach na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

W najbliższym czasie odbędą się dwa Weekendy dla narzeczonych – w Sierakowicach oraz w Kartuzach.

Specjalna oferta Fundacji Polska Bezgotówkowa dla parafii w Polsce.

W ciągu pierwszych dni wyświetlania „Nieplanowane” zobaczyło ponad 49 tys. widzów. Był to czwarty z kolei najchętniej oglądany film w weekend. Film zdobył też pierwsze miejsce jeśli chodzi o liczbę widzów na seans.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Jak organizować i prowadzić warsztaty terapii zajęciowej w zmieniającej się rzeczywistości prawnej? Jak uniknąć wypalenia zawodowego pracując w WTZ?

W poniedziałek (11 listopada) przypada 101. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Przeżywane niedawno 80-lecie wybuchu II Wojny Światowej uświadamia potrzebę odpowiedzialności za zachowanie wolności w każdym pokoleniu.

16 listopada 2019 roku zapisze się w historii Kiełpina - miejscowość zyska przestrzeń w formie świetlicy wiejskiej a filia MiP Biblioteki Publicznej w Kartuzach - nową siedzibę.

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza w piątek, 8 listopada o godzinie 18 do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach na Mszę Hubertowską i koncert muzyki myśliwskiej.

Święto Niepodległości w: Kartuzach, Przodkowie, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Sulęczynie i Żukowie.

Pod hasłem „Miej w opiece Naród cały!” – pochodzącym z pieśni maryjnej – 11 listopada ulicami stolicy przejdzie X Marsz Niepodległości.

Zaproszenie na PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Chojnicach

Unikatowy w skali całej Polski projekt realizuje Caritas Archidiecezji Gdańskiej.