Uroczystość Wniebowzięcia NMP to dla Pelplina również święto patrona miasta - św. Bernarda. 

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

We wtorek 13 sierpnia grupy pielgrzymów z diecezji pelplińskiej dotarły na Jasną Górę. 

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Pelplinie w ogrodzie biskupim odbędzie się niecodzienny koncert. 

W niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 19.00 w kościele Bożego Ciała w Tucholi odbędzie się kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzyki Organowej.

Powołanie jest nie tyle naszym wyborem, ile odpowiedzią na bezinteresowne wezwanie Pana.

Święto Przemienienia Pańskiego zwane także epifanią lub teofanią obchodzi Kościół katolicki 6 sierpnia.

15 sierpnia 2019 r., w Pelplinie odbędzie się Dzień Świętego Bernarda Patrona Miasta Pelplina.

Jasna Góra - duchowa stolica Polski - to cel corocznego pielgrzymowania milionów ludzi wierzących.

W najbliższą niedzielę w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi odbędzie się pierwszy koncert w ramach IX Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego w Tucholi.


Czwórka pątników z diecezji pelplińskiej w niedzielę 28 lipca dotarła do celu swojej pielgrzymki - sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela.

W najbliższą środę rozpocznie się XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie.

Uczestnicy rowerowej pielgrzymki z diecezji pelplińskiej do Grobu św. Jakuba w Hiszpanii mają za sobą ponad 2,5 tysiąca kilometrów.

W Bysławku odbywa się XXII Obóz Misyjny. 

„Trzeba nam dzisiaj budować duchowe barykady z modlitwy, by broniły przed zabiciem ducha narodu”.

„Polska pod Krzyżem” to nazwa nowej akcji modlitewnej zapowiadanej na 14 września przez organizatorów inicjatywy „Różaniec do granic” sprzed dwóch lat.

Apel Zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości na nadchodzący miesiąc trzeźwości. 

W połowie sierpnia 2019 r.(14-18) Stowarzyszenie Gospel organizuje  XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019.

W najbliższą sobotę rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. 

W minioną niedzielę w w parafii pw. Opatrzności Bożej w Tucholi odbył się XXV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej.

W dniach od 03 do 06 lipca w Gowidlinie odbyły się rekolekcje letnie dla ministrantów i lektorów z Diecezji Pelplińskiej.

W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof” – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.

6 lipca w Chojnicach mężczyźni przeszli ulicami miasta odmawiając różaniec.

Organizatorzy zapraszają na wyjątkowy wieczór uwielbienia. 

Władze Egiptu od dłuższego czasu angażują się w odtworzenie oraz popularyzację „Szlaku Świętej Rodziny”.

Tajemnica spowiedzi nigdy i z jakiegokolwiek powodu nie może być naruszona – stanowczo przypomina Penitencjaria Apostolska w nocie opublikowanej 1 lipca 2019 r.

W upalną niedzielę na kartuskim rynku młodzi katolicy manifestowali swoją wiarę. 

Trzech kapłanów z diecezji pelplińskiej wyruszyło dzisiaj do sanktuarium świętego Jakuba w hiszpańskim Santiago de Compostela.

Już za miesiąc na Jasną Górę wyruszy 28. Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej.

„Eucharystia jest chlebem ludzi wolnych”,  powiedział podczas Mszy św. w Pelplinie z okazji Uroczystości Bożego Ciała biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

Od 20 lat wielbią Boga swoim śpiewem. Już w czwartek będą świętować swój jubileusz.

W minioną sobotę w Pelplinie odbyła się już VII edycja "Przystani - Warsztatów dla Duszy".

W sobotę w Pelplinie gościła młodzież z naszej diecezji w ramach "Przystani" i "Diecezjady".

Parafia Opatrzności Bożej z Tucholskim Ośrodkiem Kultury zapraszają do udziału w Jubileuszowym Festiwalu Piosenki Religijnej, który w tym roku jest zadedykowany św. Janowi Pawłowi II z okazji 20. rocznicy pobytu w naszej diecezji.

We wtorek, 11 czerwca w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach odbyła się uroczysta Msza Święta sekundycyjna tegorocznych neoprezbiterów diecezji pelplińskiej.

W piątek, 14 czerwca w kościele Bożego Ciała w Pelplinie została odprawiona Msza Święta rozpoczynająca tegoroczną "Przystań". 

„Formator nie może być lansującym siebie błyskotliwym indywidualistą, bo tacy szkodzą wspólnocie Kościoła” -powiedział 8 czerwca biskup Arkadiusz Okroj w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie podczas dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na "Weekend dla narzeczonych" w Tucholi, Czarnej Wodzie oraz w Kartuzach.

Budujcie dom na skale! To słowa, którymi zwracał się Jan Paweł II do zgromadzonych na górze pod Pelplinem w dniu 6 czerwca 1999 r.