Przyjrzyjmy się bliżej sylwetce biskupa nominata Arkadiusza Okroja. 

Ks. Arkadiusz Okroj, 51-letni proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

Święcenia biskupie ks. prał. dra Arkadiusza Okroja odbędą się w sobotę, 2 marca 2019 r. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie. 

Do mianowanego 12 lutego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Arkadiusza Okroja napływają liczne gratulacje, w tym od członków Konferencji Episkopatu Polski.

Komunikat biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny do duchowieństwa i wiernych w związku z nominacją ks. Prałata dr. Arkadiusza Okroja na biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej.

Od 1993 r. Kościół katolicki 11 lutego obchodzi Światowy Dzień Chorego.

Papież Franciszek oraz Wielki Imam Ahmad al-Tayeb podpisali "Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia".

„Przeżyć, by żyć” to książka o cierpliwym znoszeniu choroby, nieustannej wierze i nadziei, że Bóg nas nigdy nie opuszcza i dla każdego z nas ma dobry plan.

7 lutego nad ranem odszedł do Pana ks. kanonik Alfons Wolfgang Strala, senior parafii św. Kazimierza w Kartuzach.

W czwartek, 7 lutego 2019 r. zmarł śp. ks. prał. Aleksander Kłos, senior z Chojnic, budowniczy kościoła  Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

10 lutego Kociewiacy na całym świecie obchodzą swoje święto.

Na Kubie poświęcono pierwszy kościół katolicki, zbudowany na tej karaibskiej wyspie od „początku rewolucji” w 1959 r.

Służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie to cel Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – organizacji, która od pokoleń wychowuje młodych wierzących Polaków.

Podczas uroczystości zostanie podpisanie porozumienie o współpracy Gminy Pelplin z Gminą Skarszewy.

Wyjątkowe odznaczenie otrzymał ks. Andrzej Danielski, założyciel sieci chórów „Biedronki”, proboszcz parafii w Niewieścinie w diecezji pelplińskiej.

Jest to pierwszy pobyt głowy Kościoła katolickiego w tym kraju i w ogóle na Półwyspie Arabskim.

„Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju” – pod takim hasłem w dniach 3-5 lutego br. Franciszek odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie.

“Bóg stał się na nowo właścicielem waszej największej miłości” – powiedział biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas Mszy św. w Pelplinie sprawowanej dziś z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

W kontekście papieskiej podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Franciszek wskazuje, że w jej sercu znajduje się dialog z islamem.

O znaczeniu swojej 26 pielgrzymki zagranicznej do Panamy z okazji 34 Światowego Dnia Młodzieży mówił Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej.

Ponad 200 map wysokiej jakości, w tym satelitarnych oraz napisane przystępnym językiem komentarze poświęcone wydarzeniom biblijnym opisanym na kartach Starego i Nowego Testamentu – zawiera „Atlas Biblijny”.

Wydawnictwo Bernardinum wydało pierwszy polski atlas biblijny w całości opracowany przez polskich autorów.

Piękną Modlitwą z Maryją, odmówioną przez Franciszka w intencji młodych zakończyło się jego czuwanie modlitewne z ich udziałem wieczorem 26 stycznia na Polu św. Jana Pawła II w stolicy Panamy.

W najbliższą niedzielę, 27 stycznia o godz. 18:00 na dziedzińcu zamkowym w Gniewie odbędzie ostatni w tym sezonie koncert Bożonarodzeniowy zespołu Na cały Głos.

Wartościowa książka